X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Neden Web Sitemde ‘Güvenli Değil’ Yazıyor?


Neden Web Sitemde ‘Güvenli Değil’ Yazıyor?

Google, 2017’nin Ekim ayından beri, SSL sertifikası olmayan tüm HTTP sitelerini Chrome’da “Güvenli Değil” olarak göstermeye başladı. İnterneti daha güvenli hale getirmek için Google tarafından yapılan bu hamle zaman içinde güvenliği daha ciddi bir şekilde ele alan Google, HTTPS’si olmayan sitelere daha sert yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu nedenle websitenizi güvenli hale getirmenizi öneriyoruz.

SSL'in amacı nedir?
SSL’in amacı; sunucu ile tarayıcı (Chrome veya Safari gibi bir web tarayıcısı) arasında iletilen tüm verilerin gizli kalmasını sağlamaktır. Böylece hassas bilgilerin korumasız bir protokol üzerinden aktarılması engeller ve SSL sertifikasına sahip olan siteler siber suçluların daha az hedefi olur.

Sitemi nasıl güvenli hale getirebilirim?
Let's Encrypt ücretsiz SSL; kar amacı gütmeyeden ve Internet Security Research Group tarafından desteklenen ücretsiz SSL sertifikası servisidir

Hostmana hosting panelinde bulunan SSL Seltifika yönetimi bölümünde de bulabileceğiniz ücretsiz ssl seçeneği ile sitenizi güvenli hale getirebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde ayarları yaptıktan sonra Kaydet butonuna tiklarsaniz SSL sertifikası yüklenmiş olur. https olarak siteyi aç seçeneğini seçerseniz, siteniz SSL aktif olarak açılacaktır ve bundan sonra güvenli değil uyarısı gelmeyecektir.Kullandığınız script'in özelliklerine göre sitenizin yönetim panelinden SSL https ayarlarını aktif etmeyi unutmayın.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(196 defa görüntülendi. / 1 kişi faydalı buldu.)

Top